POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA ve TARTAN PİST

  • Tenis Kortu
  • Basketboll sahası
  • Voleyboll sahası
  • Özel parklar

Zemin kaplama malzemeleri zemine yapıştırma yolu ile uygulanmaktadır. Yapıştırma öncesi uygulanacak yüzey düz, kuru ve pürüzsüz (beton vs.) olması gerekir. Poliüretan zemin kaplama ve tartan pist uygulamalarındaki malzeme kalınlığı son derece önemli olup ve zımpara işlemi dikkate alınmalıdır.

KAUÇUK ZEMİN:

Esnek; Kauçuk zemin kaplama malzemelerinin birçok farklı renk seçeneği ve deseni mevcuttur. Ticari tesislerde kullanılan  iç yüzey materyalleriyle uyum içinde kullanılabilir.

Kaymaz; Kauçuk karolar yoğun kullanım alanlarında, ıslak zeminlerde kaymayı engeller ve düşme riskini azaltır,  bu sayede kauçuk döşendiği mekanda yürüme güvenliğinizi sağlar.

Kalıcı Kauçuk zemin kaplamaları yoğun  kullanım  alanlarında kullanıma  dayanıklı şekilde tasarlanmıştır. Hava koşullarına  dayanaklıdır, su sızdırmaz, aşınmaya karşı dayanıklıdır. Yoğun kullanım alanlarına döşenen kauçuk zeminlerin yenilenmesine gerek  yoktur.

Darbe emici; Kauçuk zeminde yürümek diğer zemin kaplamalarında yürümekten daha konforludur, düşmelerde vücudun aldığı darbe etkisini azaltır. Sporcularda eklem ve yan bağları yaralanmaktan korur. Kauçuk zeminler adımlardan ve tekerlekli aletlerden çıkan gürültüyü en aza indirir.

Bakım; Kauçuk zeminlerin cilası malzemenin içine uygulandığı için yüzeyine ayrıca cila uygulayarak bakım yapmak gereksizdir.

Kullanım alanı; Kauçuk zemin dünyada yüzlerce stadyumda, spor ve eğlence tesislerinde, okullarda ve üniversitelerde, kamu ve askeri kuruluşlarda, hastanelerde, bakım evlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, çocuk parklarında, endüstri tesislerinde, müzelerde, ticari kuruluşlarda, ofislerde, perakende ve ulaşım tesislerine kullanılmaktadır.

Uygulama; Ağırlık taşıyabilen herhangi bir katman üzerine ek inşaat masrafı olmaksızın yerleştirilebilir. Yapıştırıcı malzeme ile kolay ve uygun maliyette uzun ömürlü yüzeyler yaratılır. Kenar, köşe  ve emniyet kuşakları genişletilebilir. Kolay ve hızlı döşenir.

Özellikler; Kauçuğun kullanımı doğal kaynakların korunması adına olumludur. Kauçuk zemin kaplama ürünleri çevreye zarar vermeyen ürünlerdir. Artık maddeler, Kauçuk ürünlerin yapımında kullanılan yüksek kalitedeki bileşenler sayesinde minimuma iner. Herhangi bir sebepten dolayı uygulandığı  yerden çıkartılan kauçuk kaplanmalar geri dönüşümlü oldukları için doğaya zarar vermeden kanunların gerektirdiği şekilde ortadan kaldırılabilir. Kauçuk zemin kaplamalarında kanserojen maddeler yoktur. Halojen, formaldehit, asbestos ve CFC gibi zararlı maddelerden tamamen farklıdır.

TOP